Pomeranian

Kontaktní osoba: Inka Sedláková, tel: +420 724 770 929


Požadavky pro uchovnění:

Plemeno Pomeranian je uznané AKC: https://www.akc.org/dog-breeds/pomeranian/

  • Zvědavý, odvážný, temperamentní
  • Popularita plemene AKC: 23. místo ze 197
  • Výška: 6-7 palců
  • Hmotnost: 3-7 liber /1.3 - 3,2 kg
  • Očekávaná délka života: 12-16 let
  • Skupina: Skupina Toy 

Malý Pomeranian, dlouho oblíbený mezi královskými i obyčejnými občany, byl nazýván ideálním společníkem. Slavná srst, usměvavá, liščí tvář a temperamentní osobnost pomohly učinit Pom jedním z nejoblíbenějších plemen Toy na světě. 

O Pomeranianovi

Pomeranian kombinuje malé tělo (ne více než 3 kg) a velící chování velkých psů. Bohatá dvojitá srst s volánem přesahujícím přes hrudník a ramena má téměř dvě desítky barev a různé vzory a znaky, ale nejčastěji je vidět v oranžové nebo červené barvě.

Bdělí a inteligentní Pomeraniani jsou snadno vyškoleni a dělají jemné hlídací psy a energické domácí mazlíčky pro rodiny s dětmi dostatečně starými, aby věděli, jaký je rozdíl mezi hračkou a hračkou. Poms jsou aktivní, ale lze je cvičit hrou v interiéru a krátkými procházkami, takže jsou spokojené jak ve městě, tak na předměstí. Snadno si osvojí triky a hry, i když jejich oblíbenou činností je poskytovat smích a společnost jejich speciálnímu člověku.

STANDARD PLEMENE

Oficiální standard Pomeranian, přeloženo přes google translator ze stránky: https://images.akc.org/pdf/breeds/standards/Pomeranian.pdf


Celkový vzhled: Pomeranian je kompaktní severský aktivní pes s krátkým klesajícím hřbetem. Dvojitou srst tvoří krátká hustá podsada s bohatou drsnou texturou delší vnější plášť. Silně opeřený ocas je jednou z charakteristik plemene. Je nastavena vysoko a leží ploché na zádech. Má ostražitý charakter, projevuje inteligenci ve výrazu, je nadšený deportace a je od přírody zvědavý. Pomeranian je domýšlivý, velící a hravý při chůzi.

Velikost, poměr, stavba: Hmotnost - je od 3 do 7 liber (1.3 - 3.2 kg) s ideální hmotností pro výstavy o hmotnosti 4 až 6 liber (1,8 - 2,7 kg). Jakýkoli pes nad nebo pod limity je nežádoucí; nicméně, celková kvalita by měla být upřednostňována před velikostí. 

Proporce - Pomeranian je čtvercové plemeno s krátkými zády. Poměr délky těla k výšce v kohoutku je 1 ku 1. Tyto proporce jsou měřeny od kohoutku po hýždě a od nejvyššího bodu v kohoutku k zemi. 

Stavba - robustní, středně vykostěná.

Hlava: 

Hlava - v rovnováze s tělem, při pohledu shora, vzadu široká a zužující se k nosu tvoří klín. 

Výraz - může být označován jako liščí, označující jeho výstrahu a inteligentní povaha. 

Oči - tmavé, světlé, středně velké a mandlového tvaru; zasazený dobře do lebky přičemž šířka mezi očima vyvažuje ostatní rysy obličeje. Okraje očí jsou černé, kromě jednobarevné v čokoládové a modré. 

Uši - malé, vysoko nasazené a nesené vztyčené. Správně ušní sada by měla být upřednostňována před velikostí. 

Lebka - uzavřená, mírně kulatá, ale ne klenutá. 

Tlama - poměrně krátká, rovná, bez lippity, ani hrubá, ani štíhlá. Poměr délka tlamy po lebku je ⅓ až ⅔. Nos - pigment je černý, kromě samo zbarveného v čokoládě a modrá. 

Skus - nůžky, jeden zub mimo vyrovnání je přijatelný. Hlavní chyby - kulaté, klenutá lebka. Předkus, předkus nebo křivý skus. 

Krk, horní linie, tělo: 

Krk - dobře vsazený do ramen s dostatečnou délkou umožňující hlavu být nesen pyšně a vysoko. 

Horní linie - úroveň od kohoutku po záď. 

Tělo - kompaktní a dobře žebrovaný. Hrudník - oválný, zúžený až k loktům s výrazným prosternem. Hřbet - krátký, rovný a silný. Bedra - krátká s mírným vtažením. Záď je plochá. 

Ocas -silně opeřený, vysoko nasazený a leží rovný a rovný na zádech. Hlavní chyba - nízký ocas.

Hrudní končetiny: Plece - dobře uložené dozadu. Délka lopatky a paže jsou stejné. Lokty - držené těsně u těla a vytočené ani dovnitř, ani ven. Nohy při pohledu zepředu jsou přiměřeně rozmístěné, rovné a rovnoběžné, posazené hluboko za předhrudí. Výška od kohoutku k loktům se přibližně rovná výšce od země k lokti. Ramena a nohy jsou středně svalnatý. Nadprstí rovné a silné. Nohy - kulaté, těsné, vypadající jako kočky, dobře -klenuté, kompaktní a nejsou vytočené ani dovnitř ani ven, stojí dobře na špičkách. Paspárky mohou být odstraněny. Závažná chyba - dole v nadprstí.

Pánevní končetiny: Pánevní končetiny - úhlení vyvažuje přední končetiny. Hýždě jsou v pořádku za sadou ocasu. Stehna - mírně osvalená. Horní část stehna a dolní část nohy jsou rovné. Kolena - silná, středně ohnutá a jasně ohraničená. Nohy - při pohledu zezadu rovné a vzájemně rovnoběžné. Hlezna při pohledu ze strany jsou kolmá k pozemní a silný. Nohy stejné jako přední končetiny. Paspárky mohou být odstraněny. Závažná chyba -Cowhocks, kolena vytočená nebo vytočená nebo nedostatečná pevnost nohou nebo kolen.

Srst: Pomeranian je plemeno s dvojitou srstí. Tělo by mělo být dobře pokryté krátkou, hustou podsadou s dlouhými, drsně strukturovanými ochrannými chlupy, které procházejí a tvoří delší bohatá vnější srst, která stojí od těla. Kabát by měl tvořit límec kolem krku, rámování hlavy, sahající přes ramena a hrudník. Srst hlavy a nohou je pevně uzavřená zabalené a kratší na délku než tělo. Přední nohy jsou dobře osrstěné. Stehna a zadek nohy jsou silně pokryté po hlezno a tvoří sukni. Ocas je bohatě pokrytý dlouhým, drsným šíření rovných vlasů tvořících oblak. Ženy nemusí nést tak silnou nebo dlouhou srst jako muži. Srst štěněte může být hustá a celkově kratší a může nebo nemusí vykazovat ochrannou srst. Typ bavlny srst je u dospělého nežádoucí. Srst by měla být v dobrém a zdravém stavu, zejména sukně, ocas a podvozek. Ořezávání pro čistotu a čistý obrys je přípustné. Závažná chyba -měkká, plochá nebo otevřená srst. 

Barva: Všechny barvy, vzory a variace jsou povoleny a musí být posuzovány stejně. 

Žíhaná - tmavé křížové pruhy na jakékoli plné barvě nebo povoleném vzoru. 

Parti - bílá základna s jakoukoli plná barvou nebo povolený vzor. Na hlavě je preferována bílá záře. 

Extreme Piebald - bílá s barevnými skvrnami na hlavě a spodní části ocasu. 

Piebald - Bílá s barevnými skvrnami na hlavě, těle a spodní části ocasu. 

Irština - barva na hlavě a těles bílými nohami, hrudníkem a límcem. 

Tan Points - Jakákoli plná barva nebo povolený vzor se značka miostře ohraničené nad každým okem, uvnitř uší, tlamy, hrdla, předhrudí, všech dolních končetin a chodidel, spodní část ocasu a sukně. Čím bohatší je opálení, tím více je žádoucí. Tan značení by mělo být snadno viditelné. Hlavní chyba - výrazná bílá na celé noze nebo na jedné nebo více celých nohou (kromě bílá nebo částečná) na jakoukoli přijatelnou barvu nebo vzor.

Klasifikace - Otevřené třídy na speciálních výstavách lze rozdělit podle barev následovně: Otevřené Červená, oranžová, krémová a sobolí; Otevřená černá, hnědá a modrá; Otevřete jakoukoli jinou barvu, vzor nebo Variace.

Chůze: Hnutí Pomeranian má dobrý dosah v přední čtvrti a silný pohon zadních končetin, zobrazující efektivní pohyb terénu, na který by se nikdy nemělo pohlížet neúčinné nebo zaneprázdněné. Hlavový vozík by měl zůstat vysoký a pyšný na celkový obrys udržovaný. Chůze je hladká, volná, vyvážená a svižná. Při pohledu zepředu a zezadu při chůzi nebo pomalém klusu by měl Pomeranian zdvojnásobit stopu, ale s rostoucí rychlostí nohy se mírně sbíhají ke středové linii. Přední a zadní končetiny jsou neseny rovně dopředu, ani lokty, ani kolena nejsou vytočené ani vytočené. Horní linie by měla zůstat pevná a úroveň při udržení celkové rovnováhy. 

Temperament: Pomeranian je extrovert, vykazuje velkou inteligenci a temperamentního ducha, což z něj dělá skvělého společníka i soutěžního výstavního psa. Přestože Pomeranian musí být Toy psem, musí podléhat stejným požadavkům na spolehlivost a struktura předepsaná pro všechna plemena a jakákoli odchylka od ideálu popsaného v Standard by měl být penalizován v rozsahu odchylky.

© IKC, z. s. E-mail: InternationalKennelClub@yahoo.com
 
  
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!