Biewer terrier

Požadavky pro uchovnění:


  • Inteligentní, oddaný, zábavný
  • Výška: 7-11 palců
  • Hmotnost: 4 až 8 liber / 1,8 - 3.6 kg
  • Očekávaná délka života: 16 let
  • Skupina: Skupina Toy 

O Biewer teriérovi

Biewer teriér je oddaný, věrný člen rodiny a přítel všem, s nimiž se setkávají. Není neobvyklé setkat se s úsměvem tohoto šťastného psa. Ačkoli není uštěkaný, upozorní vás na společnost. S osobností větší než život, jejich bezstarostný, dětský náladový přístup vás pobaví celé hodiny. Navzdory své malé postavě jsou Biewer vydatní a atletičtí, kteří dokážou držet krok s těmi nejlepšími z nich na dlouhých procházkách, túrách nebo soutěží v agility kruhu.


CELKOVÝ VZHLED

Biewer teriér je elegantní dlouhosrstý jedinečně zbarvený toy teriér s typickým ohonem. Části srsti uprostřed, visící rovně a rovnoměrně na obou stranách těla, jako by k jejich rozdělení byl použit hřeben. Hřbet je rovný, přičemž výška v kohoutku se rovná výšce v zádi. Ačkoli obrys psa dává vzhled čtverce, délka těla je o něco delší než celková výška. Ocas je vysoko posazený a dobře klenutý přes tělo, pokrytý dlouhým luxusním chocholem. Biewer teriér má veselý náladový, dětský přístup. Přestože jsou občas zlomyslní, jsou poslušní a jsou věrným společníkem.

Velikost - výška v kohoutku je stejná jako výška v zádi, měří 7 až 11 palců, přičemž váha je 4 až 8 liber. (1,,8 - 3,6 kg) 

Proporce - Délka těla od kohoutku po kostrč je delší než po celé výšce, takže pes není hranatý, i když hranatý je, je to přípustné. Tělo je jemné až středně vykostěné s vodorovnou horní linií. Vážná chyba - Více než 8 liber/ 3,6 kg.


Kompletní uznaný standard plemene v AJ zde: https://s3.amazonaws.com/cdn-origin-etr.akc.org/wp-content/uploads/2017/11/02101321/Official-Standard-for-the-Biewer-Terrier-07.03.19-for-Secretarys-Page-Website.pdf

© IKC, z. s. E-mail: InternationalKennelClub@yahoo.com
 
  
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!